Noclegi Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska

Wyszukaj
Zakopane

zakopaneZimowa stolica Polski, miejscowość od dziesięcioleci postrzegana jako atrakcyjne miejsce do spędzenia zimowego i letniego urlopu. W przeszłości odwiedzane chętnie przez znanych Polaków, w szczególności przez bohemę artystyczną, co na długi czas zadecydowało o wyjątkowym charakterze Zakopanego. Obecnie miejscowość chętnie odwiedzana zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Znajdują się tu liczne wyciągi narciarskie, w tym Kasprowy Wierch i Nosal, należące do najdłuższych i najbardziej wymagających tras narciarskich na Podhalu. Często organizowane są tu różnorodne imprezy kulturalne jak choćby Festiwal Ziem Górskich, koncerty i inne imprezy folklorystyczne.

Zakopane to również największa baza noclegowa pod Tatrami. Można tu znaleźć kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych położonych w różnych dzielnicach Zakopanego. Ma tu swój początek wiele szlaków tatrzańskich, w tym w kierunku Hali Gąsienicowej, Kasprowego Wierchu i innych miejsc w Tatrach. Z Zakopanego rozciąga się piękny widok na znajdujące się najbliżej szczyty w tym dominujący nad krajobrazem Zakopanego Giewont. Można zwiedzić znajdujące się tu muzea, przejechać się dorożką czy wybrać do Aquaparku. Centralną częścią miasta jest najbardziej znany i reprezentacyjny deptak – sławne Krupówki, które jak magnes przyciągają wszystkich turystów, na którym koncentruje się życie turystyczne.

Uwagę zwraca również baza turystyczna, w szczególności w postaci ekskluzywnych hoteli, pensjonatów w wysokim standardzie oraz kwater prywatnych i góralskich domków do wynajęcia. Każdy znajdzie tu również coś dobrego do jedzenia, począwszy od tradycyjnej kuchni, przez kuchnię włoską, chińską a na sushi skończywszy. Są tu też liczne atrakcje dla dzieci, pokazy uliczne i wiele innych, które zachęcają do odwiedzania Zakopanego.

Zakopane to kurort, który oferuje coś ciekawego praktycznie każdemu turyście, co wpływa na jego popularność wśród odwiedzających z Polski i zagranicy. Wyjątkowa magia Zakopanego sprawia, że pomimo krytyki jest ono cały czas chętnie odwiedzane a ruch turystyczny nie zmienia się od lat.

Aktualne wydarzenia

Skipass na Kasprowym Wierchu.
Śnieg na tatrzańskich szlakach.
Tysiące KM w Eko Rajdzie z Wieliczki do Zakopanego.
Premiera nowego filmu Łukasza Gabryelskiego.
Przywrócenie kotroli granicznych między Polską i Słowacją.
Samolotem do Popradu.
Zamknięte szlaki wysokogórskie w Tatrach Słowackich.
"Sokół" znowu w Zakopanem.

Informacje dodatkowe

opis
Bankomaty
Apteki
Szpitale i przychodnie
Rozkłady jazdy
Szlaki turystyczne